HUGO BOSS, 300 öğrenciyi Future Summit’te ağırladı

HUGO BOSS Tekstil Sanayi İnovasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, tekstil mühendisliği, endüstri mühendisliği, moda tasarım, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri öğrencileri ilgi gösterdi.

HUGO BOSS Tekstil Sanayi Genel Müdürü Arif Kaya, “Cesaretle Geleceğe” adlı sunumla gençlere seslendi. Öğrenciler ilgi alanlarındaki departmanları daha yakından tanıma fırsatı yakalamak ve akıllarındaki soruları paylaşmak için farklı departmanların yöneticileriyle bir araya geldi. Etkinlik, iş yerinde çeşitlilik ve kapsayıcılık konulu paylaşımla son buldu. İstanbul, İzmir, Denizli ve Manisa gibi illerdeki üniversitelerin öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte ayrıca sektördeki iş fırsatları ve iş dünyasının dinamikleri de konuşulan konular arasındaydı.

5 bin 100’ün üzerinde çalışana ev sahipliği yapan HUGO BOSS Tekstil Sanayi kurulduğu günden bu yana toplamda 23 bin öğrenciyle kariyer etkinliklerinde bir araya gelirken, 1500’den fazla öğrenciye de burs desteği verdi. HUGO BOSS Tekstil Sanayi’nin bölgenin en büyük yabancı yatırımcıları ve işverenlerinin arasında yer aldığı kaydedildi. Yıllık 7 milyonu aşan üretim kapasitesiyle, HUGO BOSS Grubu’nun ana pazarı olan Avrupa için en önemli üretim merkezi konumunda bulunduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x